Gabinet Stomatologiczny

Dentysta Stomatolog Radom Global DentZabiegi medycyny estetycznej zadbaj o piękno swojej  skóry

Toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W rezultacie wyraz twarzy nie zmienia się, nie ma efektu "zamrożenia" mimiki twarzy, natomiast wygładzają się zmarszczki.

Botox można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli działanie w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Tylko tak można opóźnić ich powstanie. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką.

To obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa.

U osób dojrzałych zastosowanie Botoxu wygładza zmarszczki już istniejące. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach.

Nasza oferta medycznapomożemy…masz pytania

pn–pt:8-17
sobota:8-13

883 705 880 # Globaldent Dentysta Radom Stomatolog GlobalDent jakość pracy Dentysta Radom dla dzieci Nasi partnerzy: Copyright www.globaldent.pl 2015 All rights reserved

Czyszczenie ››
Endodoncja ››
Implantologia ››
Leczenie chirurgiczne ››
Leczenie chorób dziąseł  ››
Leczenie kobiet w ciąży ››
Leczenie dzieci ››
Ortodonta Radom ››
Leczenie próchnicy i profilaktyka ››
Protetyka ››
Wybielanie ››
Znoszenie nadwrażliwości ››
Medycyna estetyczna ››

Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Każde kolejne wstrzyknięcie botoxu wydłuża czas utrzymywania się efektów i dlatego kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu.

W przypadku odstąpienia od powtórzeń zabiegu pacjent odnosi korzyść nawet z pojedynczej sesji. Twarz już po jednokrotnym zabiegu - czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za "kurze łapki" skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej  skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy,  pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Czas utrzymywania się efektów działania kwasu hialuronowego wynosi od 6 do 12 miesięcy. Okres ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od wieku, rodzaju skóry, trybu życia (palenie papierosów, wystawianie skóry na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu).

BOTOKS

Warto opisać jak wygląda zabieg wszczepienia botoksu. Na początku lekarz dokonuje bardzo szczegółowego oglądu skóry twarzy i znalezienia odpowiedniego miejsca, gdzie powinien zostać wszczepiony botoks.

Strzykawka jest bardzo delikatna, wyposażona w cienka iglę, która nie zagraża naszemu zdrowiu, ani też nie wywoła żadnego bólu. Potem po dokonaniu oględzin następuje kolejny etap. Odpowiednia dawka botoksu trafia do mięśnia, który zostaje sparaliżowany, dzięki czemu zmarszczki znikają z powierzchni twarzy. Zabieg ten jest wykonywany w sposób bardzo bezpieczny, dlatego nie ma obaw, że dojdzie do zatrucia organizmu. Dawka jest minimalna i trafia tylko do mięśnia, który odpowiada za zmarszczki mimiczne, nie jest wchłaniana do krwi.

Toksyna botulinowa (botoks) jest podawana precyzyjnie w kilku iniekcjach przy użyciu jednorazowej strzykawki. Nie wymaga znieczulenia. Zabieg trwa około 10 minut. Działanie jest widoczne po około 2 - 7 dniach po podaniu. Utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Efekt leczenia ustępuje stopniowo. Kiedy botoks przestanie działać zmarszczki nie są tak głębokie, jak przed leczeniem, dopiero z czasem wracają do wyglądu sprzed zabiegu.

Botox można łączyć z wypełniaczami w celu modelowania rysów twarzy.

Czy zabieg jest bolesny?

Przy pomocy bardzo cieniutkiej igły lekarz, niewielkimi dawkami preparatu, ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy. Odczuwalne są lekkie ukłucia. Zabieg można uznać za bezbolesny. U osób szczególnie wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie miejscowe. Czas trwania zabiegu to kilkanaście minut.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Działanie anty-aging: Skóra z oznakami starzenia po zastosowaniu preparatu będzie

wyglądać bardziej gładko i świeżo przez okres 4-6 miesięcy. Należy pamiętać o tym, zaprzestając stosowania preparatu skóra w 100 % wraca do poprzedniego wyglądu. Natomiast rezygnując z kuracji będzie ulegać starzeniu zgodnie z jej biologicznym

wiekiem. Kontynuując ostrzykiwania czas działania i jednocześnie odstępy pomiędzy

zabiegami mogą ulegać wydłużeniu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?

Po zabiegu lekkie zaczerwienienia ustępują po ok. godzinie. Nie wskazane jest przez okres kilku kolejnych tygodni wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych, głębokiej podczerwieni czy zabiegów laserowych. Mogą one osłabić lub skrócić czas działania preparatu.

Przeciwwskazania:

• zaburzenia przewodnictwa mięśniowo - nerwowego

• zaburzenia krzepnięcia krwi

• nadwrażliwość na składniki preparatu

• miejscowe infekcje skóry

• ciąża i okres karmienia piersią

• stosowanie niektórych leków

Przykłady zastosowania Botoksu:

• Zmarszczki poziome czoła

Za powstawanie poprzecznych zmarszczek na czole odpowiedzialny jest mięsień czołowy. Jego praca polega na unoszeniu zarówno czoła, jak i brwi. Usuwanie zmarszczek w tej okolicy wiąże się z dokładnym badaniem wpływu działania mięśnia, gdyż u różnych osób,

w różnym zakresie wpływa na mimikę twarzy. Nieporządanym efektem leczenia może okazać się opadanie brwi, w wyniku zbyt rozległego jego porażenia przez toksynę botulinową. By uniknąć takiego efetku, zaleca się podawanie iniekcji w górną jego część.

W zależności od tego, jaki obszar jest leczony, toksynę botulinową podajemy w 5 do 10 iniekcjach - co najmniej 1 - 2cm powyżej oczodołu.

• Zmarszczki pionowe czoła - Gładzizna

W przypadku zabiegów mających na celu redukcję zmarszczek na gładziźnie czoła, injekcje wykonywane są w dwa mięśnie: mięsień podłużny i mięsień marszczący brwi. Przy leczeniu zmarszczek przy nasadzie nosa, w zależności od długości mięśnia podłużnego, miejsca podania toksyny ustala lekarz i dzieli dawkę na jedno lub dwa wkłucia.

• Zmarszczki wokół oczu - Kurze łapki

Zmarszczki wokół oczu spowodowane są nadczynnością części oczodołowej mięśnia okrężnego oka. Iniekcje podawane są w trzech punktach do poziomu skóry właściwej - około 1 cm od krawędzi oczodołu i 1,5 cm od bocznego kąta oka.

• Zmarszczki powiek dolnych

Na powiekach dolnych, zmarszczki powstają zazwyczaj pod wpływem aktywności dolnej części mięśnia okrężnego oka. Zastosowanie leczenia toksyną botulinową nie tylko powoduje redukcję występujących zmarszczek, ale i może szparę powiek oczu, a tym samym sprawić, że oczy będą wyglądały na większe. Jednakże ostrzykiwanie tej okolicy, dotyczy głównie zmarszczek powstałych naturalnie w procesie starzenia, natomiast zabieg nie jest zalecany w przypadku zmarszczek powstałych z przyczyny np. fotouszkoczenia (nadmierne opalanie się, korzystanie z solarium).

By zwiększyć efekt i skuteczność zabiegu, powinno się połączyć go z korekcją zmarszczek bocznych okolic oczu.

• Zmarszczki nosa - Zmarszczki królicze

Przyczyną powstawania tych zmarszczek jest naturalna praca mięśni nosa, związana z wyrażaniem naszych emocji takich, jak śmianie się czy złoszczenie. Dodatkowo, uwidaczniają się bardziej, jeżeli korzystaliśmy z zabiegów redukcji zmarszczek gładzizny lub okolic oczu. Podczas leczenia iniekcje podaje się wysoko ponad boczną ścianę nosa, ale nie w okolicach bruzdy nosowo-wargowej - może do spowodować nieporządany efekt opadnięcia warg. Skuteczność redukcji tych zmarszczek zależy od naszej aktywności, a dokładniej od ilości używania mięśnia nosa.

• Czubek nosa

Iniekcje z toksyny botulinowej podawane w czubek nosa mają na celu jego podniesienie. Leczenie to stosuje się zazwyczaj u osób, u których wraz z postępującymi procesami starzenia się skóry, nastąpiło jego naturalne opadnięcie.

• Zmarszczki wokół ust

Zmarszczki w tym miejscu powstają na skutek skurczy mięśnia okrężnego ust, za sprawą fotouszkodzenia skóry (nadmierne opalanie, solarium) lub po prostu są wynikiem postępujących procesów starzenia się skóry. W przypadku zmarszczek wokół ust zazwyczaj stosuje się wypełniacze (kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia). Jednak możliwym jest podanie niewielkich dawek toksyny botulinowej, w celu zmniejszenia linii wokół ust oraz poprawienia ich wyglądu.

Powstający dołeczek na podbródku (bródka marmurkowata)

Powstawanie dołeczków na podbródku wywołane jest zmniejszającą się z wiekiem ilością kolagenu i podskórnej tkanki tłuszczowej oraz wzrostem aktywności mięśnia podbródkowego. Toksynę botulinową podaje się w dwóch dawkach, w obie wyniosłości podbródka, blisko kości żuchwy. Dodatkowo, zabieg ten w pewnym stopniu zapobiega, powiększającego się z wiekiem wystawania wargi dolnej.

• Zmarszczki na szyi

Za powstawanie zmarszczek na szyi odpowiedzialny jest mięsień szeroki szyi - rozciąga się od żuchwy do okolicy obojczyka. Jego skórcze powodują powstawanie zarówno zmarszczcek poziomych, jak i poprzecznych na szyi i części dekoltu. Injekcję z toksyną botulinową podaje się w przednią jego część, redukując w efekcie jego funkcjonowanie i łagodząc powstawanie pionowych zmarszczek.

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Czas utrzymywania się efektów działania kwasu hialuronowego wynosi od 6 do 12 miesięcy. Okres ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od wieku, rodzaju skóry, trybu życia (palenie papierosów, wystawianie skóry na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu).


Kwas hialuronowy ma wiele zalet: nie jest pochodzenia zwierzęcego, nie wymaga testów

skórnych, jest całkowicie wchłanialny, jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce,

a rezultaty estetyczne są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych,

przeciwzapalnych.

PRZYKŁADY UŻYCIA KWASU HIALURONOWEGO:

Wygładzenie lwiej zmarszczki - Lwia zmarszczka pomiedzy brwiami dodaje twarzy srogiego wyglądu oraz lat. Przy głebokiej lwiej zmarszczce polecamy kwas hialuronowy, który wypełni bruzdę. Zabieg często wykonuje się po zrelaksowaniu miejsca botoxem, gdyż te dwa zabiegi uzupełniają swoje działanie. Botox wypłyca zmarszczkę i zapobiega szybkiej degradacji wprowadzonego wypełniacza. Kwas hialuronowy uzupełnia zmarszczkę, podnosi zagłębienie i zmniejsza bruzdy.

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych - Głębokie fałdy biegnące od skrzydełek nosa do kącików ust zdarzają się już u młodych osób. Ich pogłębienie około 40. roku życia jest efektem "obniżania" się policzków. Do wypełniania bruzd nosowo - wargowych proponujemy preparaty kwasu hialuronowego o różnej gestości. Zabiegi wypełniania oprócz efektu zmniejszenia bruzd i przywracenia harmonii rysów twarzy przyczyniają się również do regeneracji sóry. Ilość kwasu hialuronowego zależy od wielkości i głębokości bruzd. Zazwyczaj jest to 1 -2 ampułki.

Podniesienie kącików ust - Opadanie kącików ust to dość częsta przyczyna powodująca smutny, zmęczony wyraz twarzy. Czerwień wargowa u osób młodych jest pełna, dobrze uwodniona, sprężysta. Z wiekiem usta stają się mniej wypełnione. Zapadnięte kąciki ust oraz niewielkie załamania skóry biegnące od kącików ust w dół twarzy dają wygląd twarzy smutnej "usta w podkówkę" i nawet dobry makijaż tego nie jest w stanie zatuszować. Zabieg wypełnienia i uniesienia kącików ust kwasem hialuronowym przywraca pogodny wyraz całej twarzy.

Wygładzenie zmarszczek palacza - To pionowe zmarszczki nad górną wargą szczególnie ujawniające się w ułożeniu ust "jak do gwizdania". Pojawiają się najczęściej po 45 roku życia. Można je wypełnić kwasem hialuronowym. Najczęściej u osób u których pojawiły się "zmarszczki palacza" wskazane jest niewielkie powiększenie ust i wypełnienie kącików. Taki kompleksowy zabieg można wykonać jednorazowo.

Wygładzenie linii marionetki - Faldy marionetki zwane również zmarszczkami smutku to zmarszczki poniżej kącików ust biegnące pionowo w dół. Dobry efekt uzyskuje się wypełniając te fałdy gęstym kwasem hialuronowym. Ilość preparatu zależy od wielkości i głębokości bruzd. Zazwyczaj jest to od 0,5 do 1 ampułki.