Gabinet Stomatologiczny

Dentysta Stomatolog Radom Global DentProtetyka Radom oferta GlobalDent

Korony
W przypadku utraty pojedyńczego zęba, aby zrobić klasyczny most musimy spiłować często zdrowe i dobre zęby w sąsiedztwie.

Nasza oferta medyczna

pn–pt:8-17
sobota:8-13

883 705 880 # Globaldent Dentysta Radom Stomatolog GlobalDent jakość pracy Dentysta Radom dla dzieci Nasi partnerzy: Copyright www.globaldent.pl 2015 All rights reserved

Czyszczenie ››
Endodoncja ››
Implantologia ››
Leczenie chirurgiczne ››
Leczenie chorób dziąseł  ››
Leczenie kobiet w ciąży ››
Leczenie dzieci ››
Ortodonta Radom ››
Leczenie próchnicy i profilaktyka ››
Protetyka ››
Wybielanie ››
Znoszenie nadwrażliwości ››
Medycyna estetyczna ››

Możemy jednak wprowadzić implant do luki między zębowej i na nim będzie zamocowana korona.

Pojedyncza odbudowa wymaga specjalnej ośmiokątnej śruby , która wkręcona do wnętrza implantu będzie uniemożliwiała swobodny obrót nowego zęba. Koronka jest trwale przykręcona maleńką śrubką do implantu, od wewnętrznej, niewidocznej strony lub po prostu cementowane jak korona na własnym zębie. Sposoby mocowania nadbudowy protetycznej na implantach są różne dla różnych systemów.

W odcinkach przednich, gdzie kosmetyka odgrywa decydującą rolę ,od zewnątrz - na powierzchni wargowej brzeg korony wnika pod dziąsło do złudzenia upodabniając się do naturalnego zęba.

Mosty
Kiedy potrzebna jest odbudowa kilku zębów możemy wykonać kilkupunktową niezależną implantację i na niej oprzeć pojedyncze brakujące zęby. Uzupełniając brakujące zęby za pomocą klasycznego mostu, stomatolog często zmuszony jest do szlifowania całkowicie nieraz zdrowych zębów, które stanowić będą tzw. filary.

Można jednak pojedynczym wszczepem stworzyć podparcie jednostronne dla mostu (drugim będą zęby własne) lub stworzyć mostek samodzielny, który całkowicie ochroni własne zęby.

Mostek jest uzupełnieniem stałym - nieruchomym utrzymującym się jak most na rzece, na minimum dwóch filarach, z umieszczonym w środku "przęsłem". Tymi podporami są zęby własne lub implanty, albo też kombinacje mieszane - to znaczy połączenie zębów własnych i implantu.

Maksymalnie , aby odtworzyć wszystkie zęby t.j.14 (przy całkowitym bezzębiu szczęki lub żuchwy) potrzeba sześciu-siedmiu implantów.

Most łączący implant z zębem własnym nie wykazuje gorszej prognozy okresu użytkowania niż most oparty wyłącznie na wszczepach. Jako filary dla mostów opartych na implancie i zębie wskazane są szczególnie zęby już koronowane, bądź też wymagające koronowania, przez co można zrezygnować z osadzania sąsiedniego implantu. Inaczej zaleca się nienaruszanie zębów własnych i stosowanie mostu opartego tylko na implnatch.

Wszystkie te rozwiązania zaleca się szczególnie tym osobom , które mają kłopoty z przyzwyczajeniem się do wyjmowanych protez oraz w przypadkach gdy szkoda jest nam szlifować zęby własne.

Protezy całkowite

Rekonstrukcją w przypadku bezzębia może być proteza całkowita . Jednak ci z Państwa , którzy używają takich uzupełnień , wiedzą jak wiele kłopotów mogą one przysporzyć .

Cały czas gdy pacjent użytkuje protezy całkowite, siły przenoszone przez akryl i dziąsło na kość powodują jej zanik. Zwłaszcza w żuchwie, następuje tak duży zanik podłoża dla protezy, że na dobrą sprawę nie ma się ona czego trzymać.

Według statystyk 62,5% badanych pacjentów użytkujących protezy całkowite narzekało na ruchomość protezy dolnej, a 37% na ruchomość protezy górnej.

63,5% badanych skarżyły się na tak duży dyskomfort, że unikają z tego powodu spożywania wielu rodzajów potraw, a 17% badanych stwierdza, że znacznie efektywniej rozdrabniają pokarm bez protez niż z protezami.

Implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i fantastycznie stabilizują protezy.

Liczba implantów potrzebnych do wykonania protezy nakładowej w żuchwie wynosi od 2 do 6 i zależy od rodzaju planowanej protezy, miejscowych warunków anatomicznych i możliwości finansowych pacjenta.

Ze względu na sposób obciążenia podłoża protetycznego rozróżniamy dwa rodzaje protez nakładowych:

• protezy - mosty oparte całkowicie na implantach

• protezy oparte zarówno na implantach, jak i na podłożu śluzówkowo--kostnym.

Stosując 2 implanty umieszcza się je z regułu w miejscu kłów

Planując podparcie protezy nakładowej na 4 implantach, rozmieszczamy je w polu trapezu. Zarówno 2, jak i 4 implanty najlepiej szynujemy retencyjną belką. Zaletą zastosowania 4implantów jest wyeliminowanie dodatkowo rotacji przednio-tylnej protezy, która może występować przy belce opartej na 2 implantach.