Gabinet Stomatologiczny

Dentysta Stomatolog Radom Global DentWybielanie zębów miej pewny uśmiech

Jedną z technik stosowanych w stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów, które w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Barwa zębów ulega zmianie pod wpływem substancji barwnych (pochodzących z kawy, herbaty, tytoniu, pożywienia), które przylegają do powierzchni szkliwa lub wchodzą w skład osadów nazębnych. Kolor zębów zmienia się również z wiekiem, kiedy to dochodzi do zmiany przezierności i koloru zębiny. W celu poprawy koloru zębów specjaliści GlobalDent mają do dyspozycji kilka metod. Przed każdym rodzajem wybielania powinno się wykonać profesjonalne czyszczenie zębów, wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, wymienić nieszczelne i przebarwione wypełnienia (przede wszystkim wykonane z amalgamatu).

Po zabiegu wybielaniu może również nastąpić konieczność wymiany nieestetycznych wypełnień. Należy wiedzieć, że bezpośredni po każdym rodzaju wybielania łączenie wypełnień z zębem jest utrudnione. W celu uniknięcia niepowodzeń należy odczekać co najmniej 7 dni od zabiegu wybielania do zakładania wypełnień. Wczesne założenie wypełnień może być niesatysfakcjonujące ze względu na nieodpowiednio dobrany kolor, ponieważ w okresie od 7 do 14 dni po zabiegu zęby delikatnie ciemnieją.

Przeciwwskazaniem do zbiegu wybielania zębów jest: nadwrażliwość zębów, występowanie próchnicy, nieszczelnych wypełnień oraz wypełnień z amalgamatu, alergia na nadtlenki, ciąża i okres karmienia piersią.

Podczas wizyty konsultacyjnej zostaną Państwo szczegółowo zapoznani z technikami wybielania. Nasi specjaliści zaproponują Wam odpowiednią i skuteczną metodę wybielania dostosowaną do występujących przebarwień. Oto stosowane przez nas metody:

Nasza oferta medyczna

pn–pt:8-17
sobota:8-13

883 705 880 # Globaldent Dentysta Radom Stomatolog GlobalDent jakość pracy Dentysta Radom dla dzieci Nasi partnerzy: Copyright www.globaldent.pl 2015 All rights reserved

Czyszczenie ››
Endodoncja ››
Implantologia ››
Leczenie chirurgiczne ››
Leczenie chorób dziąseł  ››
Leczenie kobiet w ciąży ››
Leczenie dzieci ››
Ortodonta Radom ››
Leczenie próchnicy i profilaktyka ››
Protetyka ››
Wybielanie ››
Znoszenie nadwrażliwości ››
Medycyna estetyczna ››

Oto stosowane przez nas metody:

WYBIELANIE PROFESJONALNE

Do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym stosuje się nadtlenek mocznika i wodoru o dużym stężeniu (35-50%). W celu przyspieszenia reakcji utleniania stosujemy najnowocześniejszą lampę plazmową.

Zabieg wybielania wszystkich zębów trwa około 1 godziny. Preparat wybielający nakładany jest na zęby w trzech dwudziestominutowych sesjach. Końcowym etapem zabiegu jest zabezpieczenie zębów preparatem znoszącym nadwrażliwość. Efekt wybielania jest już widoczny bezpośrednio po wybielaniu, jednak ostateczny rezultat uwidacznia się po około 72 godzinach. Niewielki odsetek pacjentów odczuwa nadwrażliwość zębów przez pierwsze 24 godziny po zabiegu. Efekt wybielania utrzymuje się od 1 roku do 3 lat, w niektórych przypadkach może być trwały. Wybielanie profesjonalne możemy powtarzać nie częściej niż raz w roku.

WYBIELANIE NAKŁADKOWE W DOMU

Obecnie najczęściej stosowaną metodą wybielania zębów jest wybielanie nakładkowe w domu. W metodzie tej używany jest środek zawierający nadtlenek mocznika o stężeniu od 10 do 20%.

Pierwsza wizyta polega na pobraniu wycisków zębów w celu przygotowania indywidualnych nakładek (szyn) do wybielania. Szyny do wybielania wykonywana są ze specjalnej folii, w której występują zagłębienia, tworzące miejsce dla preparatu wybielającego. Na kolejnej wizycie lekarz przymierza i dopasowuje szyny, wybiera odpowiedni środek wybielający, udziela instrukcji użytkowania nakładki i aplikowania preparatu wybielającego. Następnie ustalany jest termin wizyty kontrolnej. Wybielanie w nakładce może odbywać się w trybie dziennym ( zakładamy nakładkę na około 2 godziny) lub nocnym. W celu uzyskania oczekiwanego efektu nakładkę stosujemy przeciętnie od 2 do 4 tygodni, osiągając efekt podobny do jednokrotnego profesjonalnego wybielania w gabinecie.

Pragniemy zaznaczyć, że najlepiej jest wykonać nakładkę tylko dla jednego łuku- szczęki (górny łuk zębowy). Zęby górne łatwiej i szybciej ulegają wybieleniu, ponieważ wybielacz w nakładce górnej działa bardziej efektywnie ze względu na mniejszy dostęp śliny oraz lepsze utrzymanie żelu wybielającego w nakładce. Można w ten sposób również samodzielnie porównać zęby wybielone z przeciwstawnymi, a dzięki temu łatwiejsze jest regulowanie intensywności wybielania przez lekarza.

Efekt wybielania utrzymuje się podobnie długo, jak w przypadku wybielania jednowizytowego w gabinecie. Wybielanie nakładkowe możemy powtarzać nie częściej niż raz na 6 miesięcy. Nakładki mogą być wykorzystane wielokrotnie, o ile nie stwierdzamy uszkodzeń ich powierzchni ( pęknięcia, przedziurawienia).

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

Pojedyncze zęby mogą ulec przebarwieniu spowodowanemu przez nieprawidłowe leczenie endodontyczne (kanałowe, chorobę miazgi zęba, zastosowanie do wypełnienia kanału past zawierających barwniki. Przed przystąpieniem do wybielania zęba martwego należy upewnić się, że leczenie endodontyczne zostało wykonane prawidłowo ( do diagnostyki stosowane jest rtg zęba), jeśli tak nie jest należy przeprowadzić prawidłowe leczenie endodontyczne.

Na wizycie zostaje stworzony dostęp do jamy zęba i wybielacz (nadtlenek wodoru lub mocznika) zostaje wprowadzony do komory zęba. Ząb zostaje zabezpieczony wypełnieniem tymczasowym. Środek wybielający pozostawiamy w zębie na 2 do 7 dni lub do momentu stwierdzenia przez pacjenta, że ząb jest znacznie jaśniejszy od sąsiednich (zadowalający efekt może pojawić się nawet po kilku godzinach). Jeśli po 7 dniach nie występuje dostateczny efekt wybielania, zabieg należy powtórzyć. Środek wybielający może być zakładany do 4 razy.

Według danych naukowych wybielanie zębów martwych pozwala na uzyskanie oczekiwanego rezultatu w około 50% przypadków, więc nie możemy stwierdzić, że ten sposób wybielania będzie zawsze skuteczny. Efekt utrzymuje się do 3 lat.