rejestracja pacjentów: 883 705 880

Gabinet Stomatologiczny

Dentysta Stomatolog Radom Global Dent
Zabiegi stomatologiczne
znoszenie nadwrażliwości

Nadwrażliwość spowodowana jest zazwyczaj odsłonięciem zębiny na skutek cofania się dziąseł. Inne powody tej dolegliwości to uszkodzenie lub starcie szkliwa, które osłania zębinę. Z powodu nadwrażliwości cierpi aż 35% Polaków, ale połowa z nich nie walczy z tym problemem i zamiast zgłosić się do dentysty, akceptuje codzienny ból.

Odsłonięcie zębiny i uszkodzenia szkliwa mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Zdarza się, że pacjenci sami narażają swoje zęby na nadwrażliwość, szczotkując je w niewłaściwy, zbyt energiczny sposób. U części pacjentów objawy wrażliwości mogą się pojawić po zabiegu wybielania lub oczyszczania zębów z kamienia nazębnego.
Powierzchnię zębów jest też niszczona podczas jedzenia lub picia kwaśnych pokarmów lub napojów, tzn. produktów osłabiających szkliwo, np. coca-coli i soków z owoców cytrusowych, a także podczas snu w czasie nieświadomego zgrzytania zębami i zaciskania szczęki.

Nasza oferta
medyczna
pomożemy…
masz pytania

pn–pt:8-17
sobota:8-13

883 705 880
# Globaldent Dentysta Radom Stomatolog
GlobalDent
jakość pracy
Dentysta Radom dla dzieci
Nasi partnerzy:
Copyright www.globaldent.pl 2015 All rights reserved

Czyszczenie
Endodoncja ››
Implantologia ››
Leczenie chirurgiczne ››
Leczenie chorób dziąseł  ››
Leczenie kobiet w ciąży ››
Leczenie dzieci ››
Ortodonta Radom ››
Leczenie próchnicy i profilaktyka ››
Protetyka ››
Wybielanie ››
Znoszenie nadwrażliwości ››
Medycyna estetyczna ››

to Ból zębów związany z nadwrażliwością może być bardzo uciążliwy i utrudniać normalne funkcjonowanie. Objawów nie wolno lekceważyć, ponieważ nadwrażliwość może stać się przyczyną innych problemów jamy ustnej. Kiedy ze względu na przeszywający ból pacjenci szczotkują zęby niestarannie i za krótko, narażają się na rozwój próchnicy i chorób dziąseł.

Najprostszym sposobem walki z nadwrażliwością jest stosowanie odpowiedniej pasty do zębów. Z badań wynika, że aż 75% osób cierpiących z powodu nadwrażliwości zębów nigdy nie stosowało lub stosuje bardzo rzadko pastę przeznaczoną do zwalczania problemu nadwrażliwości. Rzadko też zgłaszają się oni z powodu swych dolegliwości do lekarza dentysty i zwykle nie wspominają o tym przy okazji wizyt w gabinecie z innego powodu.