Protetyka Radom

Protetyka to dziedzina stomatologii, która pozwala nam na rekonstrukcję zniszczonych zębów oraz odbudowę brakujących.

Jest to bardzo ważne, gdyż brak nawet jednego zęba nie jest jedynie problemem estetycznym lecz również funkcjonalnym.

Przyczynia się to do powstania nieprawidłowości w zgryzie i związanym z tym poważnych konsekwencji.

Leczenie protetyczne

Niezależnie od tego, czy ząb zniszczyła próchnica, czy też w inny sposób został uszkodzony, korona protetyczna pozwoli na zastąpienie zniszczonej części zęba najbardziej naturalnie wyglądającym, estetycznym, precyzyjnie wykonanym, i bezpiecznym uzupełnieniem.

A co najważniejsze, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Korona odtwarza właściwy kształt fizjologiczny, przywraca prawidłową funkcję zgryzową, zapobiega złamaniu i zniszczeniu zęba.

Korona odtwarza właściwy kształt fizjologiczny, przywraca prawidłową funkcję zgryzową, zapobiega złamaniu i zniszczeniu zęba.

  • Korony

W przypadku utraty pojedyńczego zęba, aby zrobić klasyczny most musimy spiłować często zdrowe i dobre zęby w sąsiedztwie.

Możemy jednak wprowadzić implant do luki międzyzębowej i na nim będzie zamocowana korona.

Pojedyncza odbudowa wymaga specjalnej ośmiokątnej śruby , która wkręcona do wnętrza implantu będzie uniemożliwiała swobodny obrót nowego zęba.

Koronka jest trwale przykręcona maleńką śrubką do implantu, od wewnętrznej, niewidocznej strony lub po prostu cementowane jak korona na własnym zębie.

Sposoby mocowania nadbudowy protetycznej na implantach są różne dla różnych systemów.

W odcinkach przednich, gdzie kosmetyka odgrywa decydującą rolę ,od zewnątrz – na powierzchni wargowej brzeg korony wnika pod dziąsło do złudzenia upodabniając się do naturalnego zęba.

leczenie_kobiet-stomatolog-radom
Leczenie stomatologiczne
KOBIET W CIĄŻY
W okresie ciąży najistotniejszymi problemami skłaniającymi ciężarną do wizyty w gabinecie stomatologicznym są nasilające się zmiany próchnicze, choroby przyzębia, zwiększona ruchomość zębów, wrażliwość dziąseł na ból i krwawienie, a także przykry zapach z ust.
STOMATOLOGIA_DZIECIECA_RADOM
Stomatologia dziecięca
GABINET PRZYJAZNY DZIECIOM
Gabinet GlobalDent posiadają w swej ofercie wiele udogodnień, które umożliwiają dziecku oswojenie się z gabinetem i zabawę w leczenie ząbków. Takie wizyty są formą adaptacji, jest to najlepsza droga do zaprzyjaźnienia się dziecka ze stomatologiem.
ORTODONCJA-RADOM_02
Leczenie ortodontyczne
ORTODONTA RADOM
Piękny uśmiech z równymi zębami jest uważany za wizytówkę nowoczesnego człowieka. Pomaga on nabrać pewności siebie w życiu codziennym oraz w kontaktach międzyludzkich. Wpływa nie tylko na estetyczny wygląd, ale także na komfort psychiczny i samoocenę.
wybielanie-zebow-radom
Wybielanie zebów
TWÓJ PEWNY UŚMIECH
Barwa zębów ulega zmianie pod wpływem substancji barwnych (pochodzących z kawy, herbaty, tytoniu, pożywienia), które przylegają do powierzchni szkliwa lub wchodzą w skład osadów nazębnych. Kolor zębów zmienia się również z wiekiem, kiedy to dochodzi do zmiany przezierności i koloru zębiny.
IMPLANTY-RADOM
Implantologia
IMPLANTY RADOM
Chęć posiadania kompletnego, nienagannego uśmiechu powoduje, że szukamy rozwiązań, które w sposób wygodny i długoterminowy, zastąpią utracone zęby. Taką możliwość zapewniają nam nowoczesne implanty stomatologiczne.

Zapisz się na wizytę

883 705 880

Jakość usług oraz komfort Pacjenta to najważniejsze realizowane przez nas cele.

  • Mosty

Kiedy potrzebna jest odbudowa kilku zębów możemy wykonać kilkupunktową niezależną implantację i na niej oprzeć pojedyncze brakujące zęby. Uzupełniając brakujące zęby za pomocą klasycznego mostu, stomatolog często zmuszony jest do szlifowania całkowicie nieraz zdrowych zębów, które stanowić będą tzw. filary.

Można jednak pojedynczym wszczepem stworzyć podparcie jednostronne dla mostu (drugim będą zęby własne) lub stworzyć mostek samodzielny, który całkowicie ochroni własne zęby.

Mostek jest uzupełnieniem stałym – nieruchomym utrzymującym się jak most na rzece, na minimum dwóch filarach, z umieszczonym w środku “przęsłem”. Tymi podporami są zęby własne lub implanty, albo też kombinacje mieszane – to znaczy połączenie zębów własnych i implantu.

Maksymalnie , aby odtworzyć wszystkie zęby t.j.14 (przy całkowitym bezzębiu szczęki lub żuchwy) potrzeba sześciu-siedmiu implantów.

Most łączący implant z zębem własnym nie wykazuje gorszej prognozy okresu użytkowania niż most oparty wyłącznie na wszczepach.

Jako filary dla mostów opartych na implancie i zębie wskazane są szczególnie zęby już koronowane, bądź też wymagające koronowania, przez co można zrezygnować z osadzania sąsiedniego implantu. Inaczej zaleca się nienaruszanie zębów własnych i stosowanie mostu opartego tylko na implantach.

Wszystkie te rozwiązania zaleca się szczególnie tym osobom , które mają kłopoty z przyzwyczajeniem się do wyjmowanych protez oraz w przypadkach gdy szkoda jest nam szlifować zęby własne.

  • Protezy całkowite

Rekonstrukcją w przypadku bezzębia może być proteza całkowita . Jednak ci z Państwa , którzy używają takich uzupełnień , wiedzą jak wiele kłopotów mogą one przysporzyć .

Cały czas gdy pacjent użytkuje protezy całkowite, siły przenoszone przez akryl i dziąsło na kość powodują jej zanik. Zwłaszcza w żuchwie, następuje tak duży zanik podłoża dla protezy, że na dobrą sprawę nie ma się ona czego trzymać.

Według statystyk 62,5% badanych pacjentów użytkujących protezy całkowite narzekało na ruchomość protezy dolnej, a 37% na ruchomość protezy górnej.

63,5% badanych skarżyły się na tak duży dyskomfort, że unikają z tego powodu spożywania wielu rodzajów potraw, a 17% badanych stwierdza, że znacznie efektywniej rozdrabniają pokarm bez protez niż z protezami.

Implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i fantastycznie stabilizują protezy.

Liczba implantów potrzebnych do wykonania protezy nakładowej w żuchwie wynosi od 2 do 6 i zależy od rodzaju planowanej protezy, miejscowych warunków anatomicznych i możliwości finansowych pacjenta.

Ze względu na sposób obciążenia podłoża protetycznego rozróżniamy dwa rodzaje protez nakładowych:

  • protezy – mosty oparte na całkowitych implantach
  • protezy oparte zarówno na implantach, jak i na podłożu śluzówkowo–kostnym.

Stosując 2 implanty umieszcza się je z reguły w miejscu kłów.

Planując podparcie protezy nakładowej na 4 implantach, rozmieszczamy je w polu trapezu.

Zarówno 2, jak i 4 implanty najlepiej szynujemy retencyjną belką.

Zaletą zastosowania 4 implantów jest wyeliminowanie dodatkowo rotacji przednio-tylnej protezy, która może występować przy belce opartej na 2 implantach.

Cennik usług GlobalDent

W Gabinecie GlobalDent stosujemy nowoczesne metody leczenia, które są unikalne na skalę krajową. Pacjenci często pytają, ile kosztuje leczenie u dentysty?
Dlatego zawsze dążymy do tego, by określić cenę wizyty i koszty leczenia stomatologicznego w sposób rzetelny i możliwie dokładny.
Aby określić koszt leczenia zapraszamy na wizytę konsultacyjną po , której poznacie Państwo dokładny koszt leczenia stomatologicznego.
Cennik gabinetu stomatologicznego GlobalDent Radom jest jawny i dokładnie opisany poniżej.

Stomatologia

Przegląd100 pln

Konsultacja implantologiczna150 pln

Znieczulenie50 pln

Ubytek klinowy180 pln

Leczenie i odbudowa ubytku200-300 pln

Wypełnienie w zębie mlecznym200-300 pln

Rekonstrukcja korony300 pln

Ortodoncja

Konsultacja wstępna150 pln

Wyciski150 pln

Plan leczenia100 pln

Założenie aparatu stałego metal (1 łuk)2000 pln

Założenie aparatu samoligaturującego (1 łuk)2700 pln

Założenie aparatu estetycznego3000 pln

Wizyta kontrolna jednego łuku160 pln

Zakres usług

Masz pytania?

Zadzwoń do nas i umów wizytę
tel. 883 705 880
Magdalena Cichawa
Higienistka stomatologiczna

Jakość pracy

Zajmujemy się stomatologią jako wyzwaniem stworzenia jak najlepszych warunków wymagającym i wrażliwym pacjentom, którym zapewniamy niepowtarzalne poczucie komfortu i profesjonalizmu.

Celem GlobalDent jest wdrażanie najnowszych metod leczenia w stomatologii.

Każdy dentysta pracujący w naszej klinice to doświadczony profesjonalista wyspecjalizowany w konkretnej dziedzinie.
Czytaj więcej

Stomatologia dziecięca

Gabinet przyjazny dzieciom

Zaleca się aby pierwsza wizyta odbyła się w pierwszym roku życia, zaraz po pokazaniu się pierwszych ząbków.
STOMATOLOGIA RODZINNA
GLOBALDENT Dr. Krzysztof Jasiński

Naszym priorytetem jest pacjent

klimatyzacja_01
Klimatyzacja
dostepnosc
Dostępność
rentgen-cyfrowy
Rentgen cyfrowy
rentgen-panoramiczny
Rentgen panoramiczny
platnosci
Płatności

To oni śledzą najnowsze trendy w stomatologii, dokształcają się pod okiem polskich i światowych specjalistów. Mają oni do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt oraz nowoczesne, najwyższej jakości materiały.

Siłą GlobalDent
są specjaliści
implacore
Implant-Direct
blankx
Kol-Dental_logo
jprdan-logo
elmex01

Masz do nas pytania?