Czy w okresie ciąży mogę leczyć się u dentysty?

Stan zdrowia jamy ustnej kobiety może mieć istotny wpływ na przebieg i czas zakończenia ciąży.

Szacuje się, iż ok. 18% porodów przedwczesnych i porodów zakończonych urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową związane jest z chorobami przyzębia i stanami zapalnymi jamy ustnej.

Co należy wiedzieć

W pierwszym trymestrze ciąży mogą pojawiać się nudności i wymioty ciężarnych, które wiążą się uszkodzeniem szkliwa zębów oraz nasileniem próchnicy.

Pod wpływem zmian hormonalnych dziąsła ulegają przerośnięciu i przekrwieniu.

W okresie ciąży najistotniejszymi problemami skłaniającymi ciężarną do wizyty w gabinecie stomatologicznym są nasilające się zmiany próchnicze, choroby przyzębia, zwiększona ruchomość zębów, wrażliwość dziąseł na ból i krwawienie, a także przykry zapach z ust.
Ciężarnym zaleca się płukanie rozcieńczonym płynem do higieny jamy ustnej z zawartością fluoru. U kobiet tych wskazane jest również płukanie jamy ustnej 0,12% roztworem chlorheksydyny np. Corsodyl, Eludril.

  • Ciążowe zapalenie dziąseł i infekcje przyzębia

Ciążowe zapalenie dziąseł jest zjawiskiem przemijającym.

Może być uogólnione lub miejscowe. Najczęściej pojawia się ono na początku drugiego trymestru. Stopniowo objawy nasilają się, osiągając szczyt ok. 8 miesiąca ciąży, a następnie zmniejszają się wraz ze zbliżaniem się terminu porodu.

Jakie są objawy ciążowego zapalenia dziąseł?

Najczęściej jest to rozpulchnienie, przerost, bolesność i krwawienie z dziąseł. Jeżeli zauważysz takie objawy, zgłoś się z tym problemem do dentysty. My wiemy co zrobić i jak złagodzić Twoje dolegliwości.

leczenie_kobiet-stomatolog-radom
Leczenie stomatologiczne
KOBIET W CIĄŻY
W okresie ciąży najistotniejszymi problemami skłaniającymi ciężarną do wizyty w gabinecie stomatologicznym są nasilające się zmiany próchnicze, choroby przyzębia, zwiększona ruchomość zębów, wrażliwość dziąseł na ból i krwawienie, a także przykry zapach z ust.
STOMATOLOGIA_DZIECIECA_RADOM
Stomatologia dziecięca
GABINET PRZYJAZNY DZIECIOM
Gabinet GlobalDent posiadają w swej ofercie wiele udogodnień, które umożliwiają dziecku oswojenie się z gabinetem i zabawę w leczenie ząbków. Takie wizyty są formą adaptacji, jest to najlepsza droga do zaprzyjaźnienia się dziecka ze stomatologiem.
ORTODONCJA-RADOM_02
Leczenie ortodontyczne
ORTODONTA RADOM
Piękny uśmiech z równymi zębami jest uważany za wizytówkę nowoczesnego człowieka. Pomaga on nabrać pewności siebie w życiu codziennym oraz w kontaktach międzyludzkich. Wpływa nie tylko na estetyczny wygląd, ale także na komfort psychiczny i samoocenę.
wybielanie-zebow-radom
Wybielanie zebów
TWÓJ PEWNY UŚMIECH
Barwa zębów ulega zmianie pod wpływem substancji barwnych (pochodzących z kawy, herbaty, tytoniu, pożywienia), które przylegają do powierzchni szkliwa lub wchodzą w skład osadów nazębnych. Kolor zębów zmienia się również z wiekiem, kiedy to dochodzi do zmiany przezierności i koloru zębiny.
IMPLANTY-RADOM
Implantologia
IMPLANTY RADOM
Chęć posiadania kompletnego, nienagannego uśmiechu powoduje, że szukamy rozwiązań, które w sposób wygodny i długoterminowy, zastąpią utracone zęby. Taką możliwość zapewniają nam nowoczesne implanty stomatologiczne.

Zapisz się na wizytę

883 705 880

Jakość usług oraz komfort Pacjenta to najważniejsze realizowane przez nas cele.

Diagnostyka radiologiczna w okresie ciąży

  • Prześwietlenie zębów w ciąży

Obszar naświetlania w radiodiagnostyce stomatologicznej jest ograniczony do głowy i szyi, a więc całkowicie bezpieczny. Zasadnicze znaczenie ma skupienie wiązki oraz osłona macicy ciężarnej. Stosowana w nowoczesnych radiografach panoramicznych dawka nie przekracza 0,1cGy (0,06cGy), jest więc całkowicie bezpieczna.

Stosowane w radiodiagnostyce stomatologicznej dawki nie mają szkodliwego wpływu na płód i wg Amerykańskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników mogą być bezpiecznie stosowane u kobiet ciężarnych.

Ponieważ jednak w opublikowanej w 2004 roku pracy Hujoel wykazał związek pomiędzy stosowaniem radiografii stomatologicznej a niską masą urodzeniową poprzez wpływ promieniowania na układ podwzgórze-przysadka-tarczyca, w okresie ciąży diagnostyka radiologiczna powinna być ograniczona do minimum i wykonywana jedynie w koniecznych przypadkach.

  • Znieczulenie miejscowe podczas zabiegów stomatologicznych

Stosowanie środków znieczulenia miejscowego u kobiet w ciąży jest bezpieczne.
Pamiętaj zawsze aby poinformować lekarza stomatologa o tym, że jesteś w ciąży – stomatolog dobierze właściwy środek znieczulający.

Dla kobiet w ciąży stosuje się znieczulenia pozbawione środków obkurczających naczynia krwionośne.

 

  • Stosowanie środków przeciwbólowych w okresie ciąży

W okresie ciąży zaleca się, szczególnie w I-wszym trymestrze, ograniczenie stosowania środków przeciwbólowych.

Jako jeden z niewielu dopuszczalnych środków stosowanych w dawkach terapeutycznych (dobowa dawka max. 4g) jest paracetamol.

Zalecane jest jednak jego krótkotrwałe stosowanie, przenika on bowiem przez barierę łożyskową i przechodzi do mleka matki.

  • Stosowanie antybiotyków w okresie ciąży

W przypadku ostrych stanów zapalnych w jamie ustnej lekarz może zastosować antybiotyki.

Antybiotyki to jedne z najszerzej przebadanych leków w grupie kobiet ciężarnych.
Grupą bezpieczną i szeroko stosowaną są penicyliny oraz cefalosporyny.

Penicyliny mogą być bezpiecznie stosowane nawet w I trymestrze ciąży, nie wykazano bowiem wpływu teratogennego tej grupy leków na płód.

U pacjentek uczulonych na penicyliny lub cefalosporyny zaleca się stosowanie w terapii zakażeń jamy ustnej makrolidy, a szczególnie erytromycynę. Przechodzi ona w niewielkim stopniu przez łożysko, może być stosowana nawet w I trymestrze ciąży. Nie zaleca się jej natomiast w okresie karmienia piersią ze względu na dużą kumulację w mleku.

W podsumowaniu należy podkreślić, iż leczenie dentystyczne w okresie ciąży jest bezpieczne i konieczne.

Cennik usług GlobalDent

W Gabinecie GlobalDent stosujemy nowoczesne metody leczenia, które są unikalne na skalę krajową. Pacjenci często pytają, ile kosztuje leczenie u dentysty?
Dlatego zawsze dążymy do tego, by określić cenę wizyty i koszty leczenia stomatologicznego w sposób rzetelny i możliwie dokładny.
Aby określić koszt leczenia zapraszamy na wizytę konsultacyjną po , której poznacie Państwo dokładny koszt leczenia stomatologicznego.
Cennik gabinetu stomatologicznego GlobalDent Radom jest jawny i dokładnie opisany poniżej.

Stomatologia

Przegląd100 pln

Konsultacja implantologiczna150 pln

Znieczulenie50 pln

Ubytek klinowy180 pln

Leczenie i odbudowa ubytku200-300 pln

Wypełnienie w zębie mlecznym200-300 pln

Rekonstrukcja korony300 pln

Ortodoncja

Konsultacja wstępna150 pln

Wyciski150 pln

Plan leczenia100 pln

Założenie aparatu stałego metal (1 łuk)2000 pln

Założenie aparatu samoligaturującego (1 łuk)2700 pln

Założenie aparatu estetycznego3000 pln

Wizyta kontrolna jednego łuku160 pln

Zakres usług

Masz pytania?

Zadzwoń do nas i umów wizytę
tel. 883 705 880
Magdalena Cichawa
Higienistka stomatologiczna

Jakość pracy

Zajmujemy się stomatologią jako wyzwaniem stworzenia jak najlepszych warunków wymagającym i wrażliwym pacjentom, którym zapewniamy niepowtarzalne poczucie komfortu i profesjonalizmu.

Celem GlobalDent jest wdrażanie najnowszych metod leczenia w stomatologii.

Każdy dentysta pracujący w naszej klinice to doświadczony profesjonalista wyspecjalizowany w konkretnej dziedzinie.
Czytaj więcej

Stomatologia dziecięca

Gabinet przyjazny dzieciom

Zaleca się aby pierwsza wizyta odbyła się w pierwszym roku życia, zaraz po pokazaniu się pierwszych ząbków.
STOMATOLOGIA RODZINNA
GLOBALDENT Dr. Krzysztof Jasiński

Naszym priorytetem jest pacjent

klimatyzacja_01
Klimatyzacja
dostepnosc
Dostępność
rentgen-cyfrowy
Rentgen cyfrowy
rentgen-panoramiczny
Rentgen panoramiczny
platnosci
Płatności

To oni śledzą najnowsze trendy w stomatologii, dokształcają się pod okiem polskich i światowych specjalistów. Mają oni do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt oraz nowoczesne, najwyższej jakości materiały.

Siłą GlobalDent
są specjaliści
implacore
Implant-Direct
blankx
Kol-Dental_logo
jprdan-logo
elmex01

Masz do nas pytania?