Usuwanie kamienia

Ząb jest zbudowany z zębiny, szkliwa i cementu korzeniowego. Zębina stanowi rdzeń. W obrębie korony jest ona pokryta szkliwem, a w części korzeniowej cementem. Ząb, który natura stworzyła głównie jako narzędzie do krojenia i rozdrabniania pokarmu, służy także do ochrony nerwów i naczyń krwionośnych, nazywanych miazgą zębową, odpowiedzialną za jego procesy życiowe.

Warto wiedzieć...

W pewnych stanach chorobowych, miazga może ulec procesowi zapalnemu, co może objawiać się silnym bólem. Może także dojść do jej obumarcia, a infekcja może szerzyć się aż do kości wokół zęba-winowajcy. Miazgę tworzą naczynia oraz nerwy. Jest to miękka tkanka, która stanowi wspaniały system odżywiania oraz kontroli nad strukturą zęba. Bywają jednak sytuacje, gdy dochodzi do jej zakażenia. W jej obręb wnikają drobnoustroje, które tam znajdują doskonałe dla siebie warunki do życia i namnażania się. W efekcie powodują one zapalenie miazgi i jej zniszczenie, a nawet stan ropny wokół korzenia i w jego obrębie. Wszystko to powoduje ostry lub przewlekły ból zęba. W takich sytuacjach lekarz podejmuje decyzję o leczeniu kanałowym.

Celem leczenia jest przede wszystkim usunięcie zbędnej, w tym momencie, dla naszego organizmu, chorej miazgi, a tym samym usunięcie drobnoustrojów z systemu kanałowego, żeby infekcja nie rozprzestrzeniała się dalej.
Niestety, nie ma jeszcze metody pozwalającej na stuprocentowe wyeliminowanie tych drobnoustrojów, jednak nowoczesne techniki endodontyczne pozwalają, na ich wystarczające usunięcie. Leczenie takie prowadzi się przy znieczuleniu miejscowym i jest ono wówczas całkowicie bezbolesne.

  • Od tego zaczynamy

Lekarz uzyskuje dostęp do wnętrza zęba. Ostrożnie otwiera wejścia do kanałów. Długość kanałów zostaje ustalona na podstawie zdjęcia rentgenowskiego lub przy pomocy elektronicznego urządzenia do mierzenia długości kanałów.

System kanałów korzeniowych opracowuje się specjalnymi narzędziami ze stopów niklowo-tytanowych. tak aby usunąć również zainfekowaną bakteriami z miazgi zębinę z wewnętrznej ścianki kanału. Narzędzia te pozwalają na opracowanie nawet bardzo krętych i wąskich kanałów. Równocześnie kanał jest płukany różnymi środkami chemicznymi o działaniu przeciwbakteryjnym. Aby do zęba nie przedostawały się bakterie ze śliny, a także, aby środki płuczące nie drażniły jamy ustnej pacjenta, leczony ząb powinien być osłonięty specjalną gumą.
Taki zestaw ochronny nazywamy koferdamem.

leczenie_kobiet-stomatolog-radom
Leczenie stomatologiczne
KOBIET W CIĄŻY
W okresie ciąży najistotniejszymi problemami skłaniającymi ciężarną do wizyty w gabinecie stomatologicznym są nasilające się zmiany próchnicze, choroby przyzębia, zwiększona ruchomość zębów, wrażliwość dziąseł na ból i krwawienie, a także przykry zapach z ust.
STOMATOLOGIA_DZIECIECA_RADOM
Stomatologia dziecięca
GABINET PRZYJAZNY DZIECIOM
Gabinet GlobalDent posiadają w swej ofercie wiele udogodnień, które umożliwiają dziecku oswojenie się z gabinetem i zabawę w leczenie ząbków. Takie wizyty są formą adaptacji, jest to najlepsza droga do zaprzyjaźnienia się dziecka ze stomatologiem.
ORTODONCJA-RADOM_02
Leczenie ortodontyczne
ORTODONTA RADOM
Piękny uśmiech z równymi zębami jest uważany za wizytówkę nowoczesnego człowieka. Pomaga on nabrać pewności siebie w życiu codziennym oraz w kontaktach międzyludzkich. Wpływa nie tylko na estetyczny wygląd, ale także na komfort psychiczny i samoocenę.
wybielanie-zebow-radom
Wybielanie zebów
TWÓJ PEWNY UŚMIECH
Barwa zębów ulega zmianie pod wpływem substancji barwnych (pochodzących z kawy, herbaty, tytoniu, pożywienia), które przylegają do powierzchni szkliwa lub wchodzą w skład osadów nazębnych. Kolor zębów zmienia się również z wiekiem, kiedy to dochodzi do zmiany przezierności i koloru zębiny.
IMPLANTY-RADOM
Implantologia
IMPLANTY RADOM
Chęć posiadania kompletnego, nienagannego uśmiechu powoduje, że szukamy rozwiązań, które w sposób wygodny i długoterminowy, zastąpią utracone zęby. Taką możliwość zapewniają nam nowoczesne implanty stomatologiczne.

Zapisz się na wizytę

883 705 880

Jakość usług oraz komfort Pacjenta to najważniejsze realizowane przez nas cele.

  • Wypełnienie

Na koniec kanał wypełnia się gutaperką oraz specjalną, pastą.
Głównie chodzi o to, aby cały system kanałowy zamknąć hermetycznie, zabezpieczyć przed bakteriami. Są różne metody wypełnień.
Dzięki podgrzaniu, gutaperka jest płynna i rozkłada się równomiernie w całym kanale, nawet w kanałach bocznych.

 

  • Aby coś zrobić dobrze trzeba to wiedzieć

Aby wykonać tak skomplikowane zabiegi, konieczne jest optyczne powiększenie operowanego pola przy wykorzystaniu lup albo mikroskopu stomatologicznego. Znalezienie mikrostruktur wewnątrz zęba i zachowanie naturalnego przebiegu sytemu kanałów korzeniowych (wyjściowej średnicy niejednokrotnie mniejszej niż 0,06 mm), nie da się wykonać bez co najmniej kilkukrotnego ich powiększenia. Nikt z lekarzy, nawet o sokolim wzroku, nie jest w stanie zajrzeć tam “okiem nie uzbrojonym”.

Jakie zalety oferuje nowoczesna metoda leczenia?

Leczenie jest szybsze i przyjemniejsze. Wnętrze zęba jest dokładnie oczyszczone. Nawet zagięte i trudne do oczyszczenia kanały korzeniowe mogą być tą metodą opracowane.
Nie było to możliwe przy zastosowaniu dotychczasowych narzędzi i metod. Kanały korzeniowe są szczelnie wypełnione, a właściwa odbudowa zapobiega nawrotowi infekcji.
Ząb możemy zachować przez wiele lat.

  • Jakie są rokowania powodzenia tej metody?

Tak jak przy każdym leczeniu nikt nie może mieć stuprocentowej gwarancji powodzenia, istnieją jednak duże szanse, że chory ząb, dzięki nowoczesnej metodzie leczenia endodontycznego będzie zdrowy przez wiele lat.

  • Na koniec. Co to jest resekcja wierzchołka korzenia zęba?

Czasami dochodzi do zapalenia przyzębia i kości wokół zęba. Jeśli tradycyjne leczenie nie jest możliwe lub może być nieskuteczne, przeprowadza się resekcję wierzchołka korzenia zęba.
Przy użyciu zdjęcia rentgenowskiego ustala się stan zęba.
Następnie lekarz znieczula ząb i tkanki otaczające, przecina dziąsło i usuwa fragment kości wokół wierzchołka korzenia. Teraz wycina wierzchołek korzenia zęba wraz z ogniskiem zapalnym w tkance przyzębia, uszczelnia kanał i zszywa ranę.

Cennik usług GlobalDent

W Gabinecie GlobalDent stosujemy nowoczesne metody leczenia, które są unikalne na skalę krajową. Pacjenci często pytają, ile kosztuje leczenie u dentysty?
Dlatego zawsze dążymy do tego, by określić cenę wizyty i koszty leczenia stomatologicznego w sposób rzetelny i możliwie dokładny.
Aby określić koszt leczenia zapraszamy na wizytę konsultacyjną po , której poznacie Państwo dokładny koszt leczenia stomatologicznego.
Cennik gabinetu stomatologicznego GlobalDent Radom jest jawny i dokładnie opisany poniżej.

Stomatologia

Przegląd100 pln

Konsultacja implantologiczna150 pln

Znieczulenie50 pln

Ubytek klinowy180 pln

Leczenie i odbudowa ubytku200-300 pln

Wypełnienie w zębie mlecznym200-300 pln

Rekonstrukcja korony300 pln

Ortodoncja

Konsultacja wstępna150 pln

Wyciski150 pln

Plan leczenia100 pln

Założenie aparatu stałego metal (1 łuk)2000 pln

Założenie aparatu samoligaturującego (1 łuk)2700 pln

Założenie aparatu estetycznego3000 pln

Wizyta kontrolna jednego łuku160 pln

Zakres usług

Masz pytania?

Zadzwoń do nas i umów wizytę
tel. 883 705 880
Magdalena Cichawa
Higienistka stomatologiczna

Jakość pracy

Zajmujemy się stomatologią jako wyzwaniem stworzenia jak najlepszych warunków wymagającym i wrażliwym pacjentom, którym zapewniamy niepowtarzalne poczucie komfortu i profesjonalizmu.

Celem GlobalDent jest wdrażanie najnowszych metod leczenia w stomatologii.

Każdy dentysta pracujący w naszej klinice to doświadczony profesjonalista wyspecjalizowany w konkretnej dziedzinie.
Czytaj więcej

Stomatologia dziecięca

Gabinet przyjazny dzieciom

Zaleca się aby pierwsza wizyta odbyła się w pierwszym roku życia, zaraz po pokazaniu się pierwszych ząbków.

Warto wiedzieć

Personel
Dzięki interdyscyplinarnej współpracy specjalistów gwarantujemy wysoką jakość świadczonych przez nas usług.
Zobacz więcej
Certyfikaty
Śledzimy najnowsze trendy w stomatologii, dokształcamy się pod okiem polskich i światowych specjalistów.
Zobacz więcej
Zabiegi
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z filmami o wybranych zabiegach, które ukazują pracę naszego gabinetu.
Zobacz więcej
Poprzedni
Następny
STOMATOLOGIA RODZINNA
GLOBALDENT Dr. Krzysztof Jasiński

Naszym priorytetem jest pacjent

klimatyzacja_01
Klimatyzacja
dostepnosc
Dostępność
rentgen-cyfrowy
Rentgen cyfrowy
rentgen-panoramiczny
Rentgen panoramiczny
platnosci
Płatności

To oni śledzą najnowsze trendy w stomatologii, dokształcają się pod okiem polskich i światowych specjalistów. Mają oni do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt oraz nowoczesne, najwyższej jakości materiały.

Siłą GlobalDent
są specjaliści
implacore
Implant-Direct
blankx
Kol-Dental_logo
jprdan-logo
elmex01

Masz do nas pytania?