Wybielanie zębów

Jedną z technik stosowanych w stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów, które w Polsce staje się coraz bardziej popularne.

Barwa zębów ulega zmianie pod wpływem substancji barwnych (pochodzących z kawy, herbaty, tytoniu, pożywienia), które przylegają do powierzchni szkliwa lub wchodzą w skład osadów nazębnych.

Warto wiedzieć...

Kolor zębów zmienia się również z wiekiem, kiedy to dochodzi do zmiany przezierności i koloru zębiny. W celu poprawy koloru zębów specjaliści GlobalDent mają do dyspozycji kilka metod.

Przed każdym rodzajem wybielania powinno się wykonać profesjonalne czyszczenie zębów, wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, wymienić nieszczelne i przebarwione wypełnienia (przede wszystkim wykonane z amalgamatu).

Po zabiegu wybielaniu może również nastąpić konieczność wymiany nieestetycznych wypełnień. Należy wiedzieć, że bezpośredni po każdym rodzaju wybielania łączenie wypełnień z zębem jest utrudnione. W celu uniknięcia niepowodzeń należy odczekać co najmniej 7 dni od zabiegu wybielania do zakładania wypełnień.

Wczesne założenie wypełnień może być niesatysfakcjonujące ze względu na nieodpowiednio dobrany kolor, ponieważ w okresie od 7 do 14 dni po zabiegu zęby delikatnie ciemnieją.

Przeciwwskazaniem do zbiegu wybielania zębów jest: nadwrażliwość zębów, występowanie próchnicy, nieszczelnych wypełnień oraz wypełnień z amalgamatu, alergia na nadtlenki, ciąża i okres karmienia piersią.

Podczas wizyty konsultacyjnej zostaną Państwo szczegółowo zapoznani z technikami wybielania. Nasi specjaliści zaproponują Wam odpowiednią i skuteczną metodę wybielania dostosowaną do występujących przebarwień.

  • Wybielanie profesjonalne

Do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym stosuje się nadtlenek mocznika i wodoru o dużym stężeniu (35-50%).

W celu przyspieszenia reakcji utleniania stosujemy najnowocześniejszą lampę plazmową.
Zabieg wybielania wszystkich zębów trwa około 1 godziny. Preparat wybielający nakładany jest na zęby w trzech dwudziestominutowych sesjach.

Końcowym etapem zabiegu jest zabezpieczenie zębów preparatem znoszącym nadwrażliwość.
Efekt wybielania jest już widoczny bezpośrednio po wybielaniu, jednak ostateczny rezultat uwidacznia się po około 72 godzinach. Niewielki odsetek pacjentów odczuwa nadwrażliwość zębów przez pierwsze 24 godziny po zabiegu.

Efekt wybielania utrzymuje się od 1 roku do 3 lat, w niektórych przypadkach może być trwały.

Wybielanie profesjonalne możemy powtarzać nie częściej niż raz w roku.

leczenie_kobiet-stomatolog-radom
Leczenie stomatologiczne
KOBIET W CIĄŻY
W okresie ciąży najistotniejszymi problemami skłaniającymi ciężarną do wizyty w gabinecie stomatologicznym są nasilające się zmiany próchnicze, choroby przyzębia, zwiększona ruchomość zębów, wrażliwość dziąseł na ból i krwawienie, a także przykry zapach z ust.
STOMATOLOGIA_DZIECIECA_RADOM
Stomatologia dziecięca
GABINET PRZYJAZNY DZIECIOM
Gabinet GlobalDent posiadają w swej ofercie wiele udogodnień, które umożliwiają dziecku oswojenie się z gabinetem i zabawę w leczenie ząbków. Takie wizyty są formą adaptacji, jest to najlepsza droga do zaprzyjaźnienia się dziecka ze stomatologiem.
ORTODONCJA-RADOM_02
Leczenie ortodontyczne
ORTODONTA RADOM
Piękny uśmiech z równymi zębami jest uważany za wizytówkę nowoczesnego człowieka. Pomaga on nabrać pewności siebie w życiu codziennym oraz w kontaktach międzyludzkich. Wpływa nie tylko na estetyczny wygląd, ale także na komfort psychiczny i samoocenę.
wybielanie-zebow-radom
Wybielanie zebów
TWÓJ PEWNY UŚMIECH
Barwa zębów ulega zmianie pod wpływem substancji barwnych (pochodzących z kawy, herbaty, tytoniu, pożywienia), które przylegają do powierzchni szkliwa lub wchodzą w skład osadów nazębnych. Kolor zębów zmienia się również z wiekiem, kiedy to dochodzi do zmiany przezierności i koloru zębiny.
IMPLANTY-RADOM
Implantologia
IMPLANTY RADOM
Chęć posiadania kompletnego, nienagannego uśmiechu powoduje, że szukamy rozwiązań, które w sposób wygodny i długoterminowy, zastąpią utracone zęby. Taką możliwość zapewniają nam nowoczesne implanty stomatologiczne.

Zapisz się na wizytę

883 705 880

Jakość usług oraz komfort Pacjenta to najważniejsze realizowane przez nas cele.

  • Wybielanie nakładkowe w domu

Obecnie najczęściej stosowaną metodą wybielania zębów jest wybielanie nakładkowe w domu.

W metodzie tej używany jest środek zawierający nadtlenek mocznika o stężeniu od 10 do 20%.

Pierwsza wizyta polega na pobraniu wycisków zębów w celu przygotowania indywidualnych nakładek (szyn) do wybielania. Szyny do wybielania wykonywana są ze specjalnej folii, w której występują zagłębienia, tworzące miejsce dla preparatu wybielającego.

Na kolejnej wizycie lekarz przymierza i dopasowuje szyny, wybiera odpowiedni środek wybielający, udziela instrukcji użytkowania nakładki i aplikowania preparatu wybielającego.

Następnie ustalany jest termin wizyty kontrolnej. Wybielanie w nakładce może odbywać się w trybie dziennym ( zakładamy nakładkę na około 2 godziny) lub nocnym. W celu uzyskania oczekiwanego efektu nakładkę stosujemy przeciętnie od 2 do 4 tygodni, osiągając efekt podobny do jednokrotnego profesjonalnego wybielania w gabinecie.

Pragniemy zaznaczyć, że najlepiej jest wykonać nakładkę tylko dla jednego łuku- szczęki (górny łuk zębowy). Zęby górne łatwiej i szybciej ulegają wybieleniu, ponieważ wybielacz w nakładce górnej działa bardziej efektywnie ze względu na mniejszy dostęp śliny oraz lepsze utrzymanie żelu wybielającego w nakładce.

Można w ten sposób również samodzielnie porównać zęby wybielone z przeciwstawnymi, a dzięki temu łatwiejsze jest regulowanie intensywności wybielania przez lekarza.

Efekt wybielania utrzymuje się podobnie długo, jak w przypadku wybielania jednowizytowego w gabinecie. Wybielanie nakładkowe możemy powtarzać nie częściej niż raz na 6 miesięcy.

Nakładki mogą być wykorzystane wielokrotnie, o ile nie stwierdzamy uszkodzeń ich powierzchni ( pęknięcia, przedziurawienia).

  • Wybielanie zębów martwych

Pojedyncze zęby mogą ulec przebarwieniu spowodowanemu przez nieprawidłowe leczenie endodontyczne (kanałowe, chorobę miazgi zęba, zastosowanie do wypełnienia kanału past zawierających barwniki.

Przed przystąpieniem do wybielania zęba martwego należy upewnić się, że leczenie endodontyczne zostało wykonane prawidłowo ( do diagnostyki stosowane jest rtg zęba), jeśli tak nie jest należy przeprowadzić prawidłowe leczenie endodontyczne.

Na wizycie zostaje stworzony dostęp do jamy zęba i wybielacz (nadtlenek wodoru lub mocznika) zostaje wprowadzony do komory zęba.

Ząb zostaje zabezpieczony wypełnieniem tymczasowym. Środek wybielający pozostawiamy w zębie na 2 do 7 dni lub do momentu stwierdzenia przez pacjenta, że ząb jest znacznie jaśniejszy od sąsiednich (zadowalający efekt może pojawić się nawet po kilku godzinach).

Jeśli po 7 dniach nie występuje dostateczny efekt wybielania, zabieg należy powtórzyć. Środek wybielający może być zakładany do 4 razy.

Efekt utrzymuje się do 3 lat.

Według danych naukowych wybielanie zębów martwych pozwala na uzyskanie oczekiwanego rezultatu w około 50% przypadków, więc nie możemy stwierdzić, że ten sposób wybielania będzie zawsze skuteczny.

Cennik usług GlobalDent

W Gabinecie GlobalDent stosujemy nowoczesne metody leczenia, które są unikalne na skalę krajową. Pacjenci często pytają, ile kosztuje leczenie u dentysty?
Dlatego zawsze dążymy do tego, by określić cenę wizyty i koszty leczenia stomatologicznego w sposób rzetelny i możliwie dokładny.
Aby określić koszt leczenia zapraszamy na wizytę konsultacyjną po , której poznacie Państwo dokładny koszt leczenia stomatologicznego.
Cennik gabinetu stomatologicznego GlobalDent Radom jest jawny i dokładnie opisany poniżej.

Stomatologia

Przegląd100 pln

Konsultacja implantologiczna150 pln

Znieczulenie50 pln

Ubytek klinowy180 pln

Leczenie i odbudowa ubytku200-300 pln

Wypełnienie w zębie mlecznym200-300 pln

Rekonstrukcja korony300 pln

Ortodoncja

Konsultacja wstępna150 pln

Wyciski150 pln

Plan leczenia100 pln

Założenie aparatu stałego metal (1 łuk)2000 pln

Założenie aparatu samoligaturującego (1 łuk)2700 pln

Założenie aparatu estetycznego3000 pln

Wizyta kontrolna jednego łuku160 pln

Zakres usług

Masz pytania?

Zadzwoń do nas i umów wizytę
tel. 883 705 880
Magdalena Cichawa
Higienistka stomatologiczna

Jakość pracy

Zajmujemy się stomatologią jako wyzwaniem stworzenia jak najlepszych warunków wymagającym i wrażliwym pacjentom, którym zapewniamy niepowtarzalne poczucie komfortu i profesjonalizmu.

Celem GlobalDent jest wdrażanie najnowszych metod leczenia w stomatologii.

Każdy dentysta pracujący w naszej klinice to doświadczony profesjonalista wyspecjalizowany w konkretnej dziedzinie.
Czytaj więcej

Stomatologia dziecięca

Gabinet przyjazny dzieciom

Zaleca się aby pierwsza wizyta odbyła się w pierwszym roku życia, zaraz po pokazaniu się pierwszych ząbków.
STOMATOLOGIA RODZINNA
GLOBALDENT Dr. Krzysztof Jasiński

Naszym priorytetem jest pacjent

klimatyzacja_01
Klimatyzacja
dostepnosc
Dostępność
rentgen-cyfrowy
Rentgen cyfrowy
rentgen-panoramiczny
Rentgen panoramiczny
platnosci
Płatności

To oni śledzą najnowsze trendy w stomatologii, dokształcają się pod okiem polskich i światowych specjalistów. Mają oni do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt oraz nowoczesne, najwyższej jakości materiały.

Siłą GlobalDent
są specjaliści
implacore
Implant-Direct
blankx
Kol-Dental_logo
jprdan-logo
elmex01

Masz do nas pytania?